Lektor Andrew Paul (Chorzów, Bytom) język: English

Andrew Paul's picture
Offline
Last seen: 6 days 3 hours ago
Joined: 28 Oct 2010

Availability

Available for lessons

Who's Andrew Paul?

Effective language coaching!

Personal Information

First name: 
Andrew
Surname: 
Paul
Gender: 
male
Primary language: 
English
Country of origin: 
United States of America
Current city: 
Chorzów
Current city: 
Bytom
About me: 

Jestem rodowitym Amerykaninem pochodzącym z przedmieść Nowego Jorku na Long Island. Obecnie mieszkam w Bytomiu wraz ze swoją żoną, siedmioletnim synkiem i roczną córką. Od ponad 15-stu lat nauczam języka angielskiego w Polsce, a wcześniej na Litwie. Mam rozległe doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i osób dorosłych a także w prowadzeniu zajęć w firmach i innych instytucjach. Od roku 2007 pracuję jako lektor w Bytomiu, a od 2009 jestem właścicielem szkoły językowej Świat Języków w centrum Bytomia. Oferuję ciekawie prowadzone lekcje z nastawieniem na konwersacje. Posiadam różnorodne materiały do wszystkich poziomów.    

 

 

Education, Qualifications, Experience: 

Gdybyście chcieli poznać więcej szczegółów związanych z moim doświadczeniem to: początkowo pracowałem jako wolontariusz Amerykańskiego Korpusu Pokoju będąc nauczycielem w liceum w małym miasteczku w północnej Litwie – Birzai (1999-2001); następnie jako lektor języka angielskiego w  "Public Service Language Institute" w Wilnie, gdzie prowadziłem zajęcia dla pracowników służby cywilnej oraz bankierów. Pracowałem też jako wykładowca studiów kultury w Wileńskiej Międzynarodowej Szkole Zarządzania (2003-2004). W roku 2003 stworzyłem, koordynowałem i poprowadziłem 400-stu godzinny intensywny kurs języka angielskiego dla litewskich strażników granicznych, w kraju przygotowującym się do integracji z UE. Poza tym posiadam doświadczenie w pisaniu podręczników do nauki języka angielskiego: Limelight (2004/05) - państwowy podręcznik do nauki języka angielskiego przygotowujący do matury w szkołach litewskich. Byłem  także współtwórcą 120-sto godzinnego internetowego kursu języka angielskiego dla Urzędu Pracy w Kłajpedzie (2004). Oprócz nauczania, byłem edytorem w wydawnictwie ilustrowanym w wileńskim oddziale szwedzko-angielskiej firmy (2004-2005), a także pracowałem jako konsultant oraz tłumacz w litewskim Narodowym Muzeum Sztuki w Wilnie w latach 2006-2009. Następnie stworzyłem wraz z żoną i jej siostrą własną szkołę językową, którą z powodzeniem wspólnie prowadzimy od roku 2009. Udało nam się napisać i przeprowadzić pięć projektów unijnych oraz być podwykonawcą w wielu innych projektach, w ramach których głównie przeprowadzaliśmy dodatkowe zajęcia z języka angielskiego w szkołach publicznych wielu śląskich miast.  

Interests, Hobbies, & Other Info: 

Po części dlatego, iż moja rodzina wyemigrowała ze Środkowej Europy (Dolny Śląsk, Czechosłowacja) zaraz po wojnie, bardzo interesuje mnie kultura i historia europejska. Oprócz posiadania kwalifikacji jako lektor, mam także tytuł licencjata w polityce międzynarodowej z fakultetem z języka niemieckiego uzyskanego na Uniwersytecie w Pensylwanii w roku 1999. Natomiast w roku 2008 uzyskałem tytuł magistra muzeologii na Reindwardt Acadamie, Amsterdamse Hoogeschool voor de Kunsten w Amsterdamie ze specjalnością w dziedzinie dziedzictwa kulturowego Niemiec, Polski oraz Litwy. Od roku dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat Polski i Polaków na łamach czasopisma: Magazyn Style. Artykuły piszę w języku angielskim oraz polskim by można było ćwiczyć swoje umiejętności językowe.  

Teaching Information

Availability: 
Available for lessons
Languages taught: 
English
Voivodship(s) where you teach: 
śląskie
Possible lesson location(s): 
clients may come to teacher's home/office
Possible lesson location(s): 
teacher can travel to client
Possible lesson location(s): 
online (Skype, video chat, etc.)
Levels: 
Beginner
Levels: 
Pre-Intermediate
Levels: 
Intermediate
Levels: 
Upper-Intermediate
Levels: 
Advanced
Levels: 
FCE
Levels: 
CAE
Levels: 
Matura
Age groups: 
Children (up to 12 years old)
Age groups: 
Teenagers (13-17 years old)
Age groups: 
Students (18-26 years old)
Age groups: 
Adults (26 years old and up)
Teaching since: 
1998
Can you issue invoices to clients?: 
Yes
Do you work on the weekends?: 
Yes

Email

swiatjezykow@poczta.onet.pl

Contact Andrew Paul

CAPTCHA
To prove you are a human, not a spam bot, please put together the puzzle below: